Wielkanoc czyli jak kreatywnie spędzić czas z dzieckiem

Fajnie Być Matką Liczba komentarzy: 0

Cześć,
Dobrze, że już piątek. 

Czas do niedzieli wielkanocnej nieubłaganie leci. 

To będą inne święta. 
Niepowtarzalne i myślę, że każdy z Nas zapamięta je na długo. Oby były to święta, których drugi raz nie będziemy musieli przechodzić właśnie tak jak teraz. Choć myślę, że mimo tego, że będę na odległość od najbliższych to najważniejsze osoby będę mieć przy sobie. Będziemy cieszyć się sobą i celebrować te święta razem jak nigdy wcześniej.

Ja przez cały tydzień wplatam dziewczynkom materiały związane z Wielkanocą. 
Poniżej znajdziecie kilka propozycji, które zrobiłyśmy oraz takie, które wykorzystała moja siostra. Myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie.

KARTKI ŚWIĄTECZNE
Z racji tego, że tegoroczne święta będą inne niż zawsze postanowiłyśmy z dziewczynkami zrobić kartki świąteczne dla Babci i Dziadka. Jak tylko zobaczyłam tego kurczaczka stwierdziłam, że musimy go zrobić. Szablon znajdziecie tutaj: http://sztukachytra.pl/wp-content/uploads/2019/04/wiekanocne-szablony-1.jpg  Sami zobaczcie, jak wspaniale wyszło. A nie jest to trudne, bo wystarczy pokolorować i narysować, jeśli dziecko nie potrafi pisać.


Przy kolejnych "kartach jajkach" miałyśmy świetną zabawę. Znajdziecie je u Klaudii, a dokładnie tutaj: https://lecibocian.pl/wielkanocna-kartka-wyklejanka-do-druku-i-wyklejania/ Autorka pomysłu poleca wyklejanie kartki kuleczkami bibuły. Ja pomyślałam aby wykleić je plasteliną bo tylko wyklejając plasteliną K. się nie nudzi. M. stwierdziła jednak, żebyśmy pomalowały tą kartkę farbami i palcami. I wiecie co? Pomysł był świetny! Myślę, że bardzo trafiony, zwłaszcza dla maluszków, które jeszcze nie potrafią trzymać kredek czy flamastrów.


Ta kartka skradła serce M. Najwięcej czasu spędziła na jej kolorowaniu tak aby detale obu stron były takie same. Jak tą pierwszą, znalazłam ją u Chytrej a dokładnie tu http://sztukachytra.pl/wp-content/uploads/2019/04/wiekanocne-szablony-3.jpg Na żywo efekt jest świetny. I myślę, że warta wykonania mimo, że może się wydawać taka niepozorna.


KOSMICZNE JAJKA
Ta plastyczna zabawa z jajkami ze styropianu jest pomysłem mojej siostry. Jest świetna, dlatego postanowiłam, że pokażę Wam jak fajne prace można wykonać. 
Przepis jak to zrobić znajdziecie tutaj: https://genialne.pl/pisanki/, znajdziecie tu też inne fajne propozycje. Wykonanie takiego jajka jest bardzo proste. Myślę, że każde dziecko, nawet to młodsze z pomocą rodzica, będzie w stanie zrobić taką pracę plastyczną. A sami zobaczcie efekt końcowy - jest powalający.


MAGICZNE JAJKA
Tutaj nieco inna technika wykonania ale nadal efekt jest zachwycający.
Inspirację jak je wykonać znajdziecie tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=lEOgtrS3Uk8


WIELKANOCNE KARTY PRACY
Takich kart pracy związanych z Wielkanocą znajdziecie w sieci mnóstwo.
Ja lubię takie, które ćwiczą spostrzegawczość czy sylabizowanie wyrazów.


Świetnym pomysłem jest też matematyka, łączenie w pary czy labirynt. Wszystkie ciekawe i rozwijające zabawy w postaci kart pracy związanych z Wielkanocą znajdziecie tutaj: https://przedszkolankowo.pl/2017/03/27/wielkanocne-karty-pracy-zestaw-1/  oraz tutaj: https://lecibocian.pl/wielkanocne-karty-pracy-do-druku-5-zabaw-dla-dzieci/


Aby nie było tylko rysowania czy liczenia na stronie https://miastodzieci.pl/kolorowanki/krzyzowka-wiosenna/ znajdziecie krzyżówkę. Krzyżówka spodobała mi się, bo jest prosta i czytelna. Dzięki obrazkom dziecko nie musi czytać by wiedzieć jakie słowo wpisać w kratki.


A co powiecie na ćwiczenie rączki dziecka? Na koniec przygody z kartami pracy polecam Wam szlaczki, które znajdziecie tutaj: https://przedszkolankowo.pl/2018/03/23/wielkanocne-karty-pracy-zestaw-2/ Pamiętajcie, że ćwiczenie szlaczków jest wstępem do nauki pisania, a również świetną zabawą dla dziecka.


KOLOROWE PAPIEROWE PISANKI
Od razu jak zobaczyłam je na stronie https://lecibocian.pl/wielkanocne-witraze-jajka-z-papieru-do-druku/ skradły moje serce. Wiedziałam, że nie wykorzystamy bibuły jak w pierwotnym pomyśle ale, że zrobimy je po swojemu. I tak też się stało. Zostawiłyśmy sobie to na koniec bo wiedziałyśmy, że zabawa będzie rewelacyjna.


KOLOROWANKI
Na koniec zostawiłam coś, co jest łatwe do znalezienia w sieci. Wystarczy w Google wpisać "kolorowanki Wielkanoc" i znajdziecie mnóstwo kolorowanek. Uwielbiam coś co jest nietypowe, niestandardowe a przez to wprost zachwycające. Takie kolorowanki znajdziecie tutaj: https://sztukachytra.pl/wielkanocne-kolorowanki/ Przyznam się Wam, że sama dla siebie również wydrukowałam takie kolorowanki i razem z dziewczynkami też kolorowałam.

Mam nadzieję, że znaleźliście coś dla siebie.
Bawcie się dobrze ze swoimi pociechami!

Cześć!
A.

0 komentarze: