Najczęstsze błędy wychowawcze rodziców

Fajnie Być Matką Liczba komentarzy: 0

Zaczęłam się ostatnio zastanawiać czemu czasem zmieniam podejście do Młodej. Może to mylne ale tak właśnie mi się wydaje. Młoda jest jeszcze malutka jednak już zaczęłam wertować książki i sieć w celu dokształcenia się jakich błędów nie popełniać.

Znalazłam bardzo ciekawy artykuł:

Muszę się Wam przyznać, że i mi czasem brakuje konsekwencji i zdarza się, że coś robię za Młodą. Kiedyś nie do pomyślenia było, żebym cokolwiek za nią sprzątała a teraz zdarza się, że robię to, bo nie mam czasu czekać aż pół godziny będzie zbierała kredki z podłogi:) Wydaje mi się, że to taka wymówka dla mnie, że nie mam czasu. Bo kiedy ją poproszę o sprzątnięcie to robi to bez problemu, tyle, że w swoim tempie. Zastanawiam się czy nie brakuje mi po prostu cierpliwości?

Znalazłam też w tym artykule coś co wywołało na mojej twarzy uśmiech. Jest tam takie zdanie: "Baw się ze swoim dzieckiem". Od razu pomyślałam o tym jak w gorące dni postawiliśmy jej mini basenik na balkonie. Największą radochą było dla niej wylewanie wody poza basenik:) Z jednej strony nie powinna tak robić ale mieliśmy przy tym taką niesamowitą zabawę, że polecam Wam serdecznie:)

Przeczytajcie sobie ten artykuł. Nie mówię, że trzeba się na nim wzorować. Jednak uważam, że jest wart przeanalizowania i przeniesienia go na siebie. Może jest coś czego nie zauważacie, że robicie a nie koniecznie jest dobre? Ja po przeczytaniu mam takie wrażenie więc od dziś postanawiam poprawę. Każdy z Nas uczy się przecież swojej roli bycia rodzicem:)

Miłego dnia!

A.

0 komentarze: