Rodzina, ach, rodzina

Fajnie Być Matką Liczba komentarzy: 0

Dziś nieco z innej strony. Nie tylko Matka i Dziecko ale przede wszystkim Rodzina.

Znalazłam w Wysokich Obcasach. Zapraszam do czytania bo artykuł wydaje mi się ciekawy.


Ten artykuł skłonił mnie do przemyśleń, że faktycznie moje kłótnie z siostrą sprawiły, że nauczyłam się sztuki negocjacji i kontrargumentów. Marzy mi się by Młoda miała rodzeństwo by razem ze swoim rodzeństwem doskonaliła te same "sztuki" co ja. Chcąc nie chcąc będzie starszą siostrą:)
W artykule autor mówi też o tym, że jak żyjemy w pojedynkę to "szybciej się sypiemy". Nigdy się nad tym nie zastanawiałam ale chyba faktycznie coś w tym jest. Człowiek jest w gorszej kondycji odpornościowej i ciężej mu się żyje a że tęskni za tymi, których nie ma to umiera szybciej. Dużo w tym artykule o negatywach bycia singlem. A co z tymi, którzy są nimi z wyboru? Przecież nie ma nic złego w tym, że ktoś nie potrzebuje drugiej osoby by być szczęśliwym. Przecież może spełniać się zawodowo. 

Strasznie podoba mi się stwierdzenie w tym artykule, że dobre relacje z rodziną sprawiają, że żyje się dłużej. Moja babcia kończy w tym roku 93 lata:) Młoda jest jej 12stą prawnuczką. Chciałabym dożyć takiego wieku!

Jednak najbardziej podoba mi się zdanie: "Badania dowodzą, że przytulanie się w każdym wieku ma pozytywny wpływ na nasz mózg" :) To świetne podsumowanie :)
 

Miłego wieczora!

A.

0 komentarze: